Brezilya Fönü Hakkında Merak Edilenler

Kadınlar her daim bakımlı görünen fönlü saçlara sahip olmaktan mutluluk duyar. Fakat yaz aylarında sürekli fönlü saçlara sahip olmak pek de mümkün olmuyor. Özellikle havanın nemi fönlü saçların kısa süre içerisinde bozulmasına hatta karmaşık bir hal almasına neden olabiliyor. Tüm bunların yanında saçına önem veren ve her daim güzel görünmek isteyen her kadın son zamanlarda daha kalıcı çözümler arıyor. Bu yazımızda Brezilya fönü hakkında merak edilenleri sıraladık. Peki Brezilya fönü nedir?, Brezilya fönü nasıl yapılır? ve daha birçok merak edilen soruyu yanıtladık. İşte Brezilya fönü hakkında tüm merak edilenler…

Brezilya Fönü Nedir?

Özellikle son zamanların en trend saç işlemleri arasında yerini alan Brezilya fönü, geleneksel saç düzleştirme yöntemlerine nazaran daha kalıcı olmasıyla bilinen bir çeşit saç düzleştirme yöntemidir. İşlem özel bir keratin takviyesi ile gerçekleştirilirken hem saçların şekil almasına hem de parlaklık kazanmasına yardımcı olmaktadır. Kalıcılığı ortalama 6 ayı bulabilen Brezilya fönü, günümüzde hemen her kuaför salonunda yaklaşık 3 saat süren bir işlemle yapılmaktadır.

Brezilya Fönü Zararlı mı?

İlk etapta saça uygulanacak bir işlemden dolayı birçok insan Brezilya fönünün zararlı olabileceğini düşünüyor olsa da yukarıda da belirttiğimiz gibi bu işlem sırasında saça bir nevi keratin bakımı uygulanmaktadır. Keratin saç için son derece yararlı bir madde olduğunu göz önüne aldığımızda bu işlemin saçlarınıza ekstra parlaklık ve güç kazandıracağını bilmeniz gerekmektedir. Öte yandan her gün saçınızı düzleştirmek veya fönlemek yerine Brezilya fönü yaptırmak çok daha faydalı olacaktır. Tüm bunların yanında Brezilya fönü yapıldıktan sonra saçlara uygulanan presleme işlemi özellikle sağlıksız ve yıpranmış saçlara sahip kişilerin olası zararlardan korunması için önerilmemektedir.

Brezilya Fönü Hangi Saçlara Yapılır?

Bilindiği üzere saça ısıl işlem uygulamak, düzleştirmek veya fönlemek saçın doğal neminin ayrışmasına, sonuç olarak nem tabakasının zarar görerek sağlıksız saç tellerinin oluşumuna davetiye çıkarmaktadır. Fakat Brezilya fönü bu olumsuzlukların yanı sıra saça keratin takviyesi ile gerçekleştirildiğinden dolayı olası bir yan etkisi görülmemektedir. Hatta ve hatta saça ekstra güç ve parlaklık kazandırdığı bilinmektedir. Adeta saç tellerinde eşsiz bir onarım sağlayan bu işlem, kalıcı saç düzleştirme uygulaması sayesinde ekstra masraftanda kurtarmaktadır. Bir nevi kıvırcık saça sahip olmak isteyen bireylerin yaptırdığı permanın tam tersi olarak da bilinen Brezilya fönü, günümüzde hemen her kişiye kolayca uygulanabilmektedir.

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Brezilya fönü günümüzde çoğu kuaförde ve güzellik merkezinde yapılabilen basit bir o kadar dikkat edilmesi gereken bir işlemdir. İlk olarak saç arındırıcı şampuanla yıkanır ve nemli kalacak şekilde kurutulur. Hemen ardından keratin saç dipleri dışında tüm kafaya uygulanır. İşlem tamamlandıktan yaklaşık 30 dakika sonra saç düzleştirilir. Düzleştirme işlemi ortalama 200 derece sıcaklığa sahip bir cihaz yardımıyla yapılır. Tüm işlemler sonlandıktan sonra Brezilya fönü yaptıran kişi 1 ila 3 gün içerisinde saçta kalan keratinin temizlenmesi için doğal şampuanla saçlarını yıkar.

Related posts

Saç Tipinize Göre İdeal Saç Bakım Rutini

[email protected]

Argan Yağının Saç Sağlığına Faydaları

[email protected]

Sağlıklı Saç Derisine Sahip Olmanın 5 Sırrı

[email protected]

Leave a Comment