En İyi Leke Giderici Krem: Uraw Aydınlatıcı Krem

Vücudumuzun hemen her yerinde görülebilen cilt lekeleri, genellikle cilde rengini veren hücrelerin düzensizliği sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu düzensizliğe çoğu zaman güneşin zararlı ışınları neden olurken ayrıca genetik faktörler, yanlış kozmetik ürün kullanımı, çeşitli ilaçlar, hamilelik ve cilt enfeksiyonları neden olabilir. Tüm bunların yanı sıra cilt lekelerinin oluşumuna sebebiyet veren sivilceler, akneler ve sedef hastalığı gibi cilt problemleri de leke oluşumunun başlıca nedenleri arasında yer almaktadır.

Cilt Lekesi Nedir?

Cilt lekelerinin temel oluşumu, cilde rengini veren melanosit hücrelerinin düzensizliğine bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Çoğu cilt lekesi güneş ışınlarına bağlı olarak ortaya çıksada aynı zamanda hormonal faktörler, çeşitli ilaçların kullanımı, hamilelik, kalitesiz kozmetik ürün kullanımı ve cildin kimyasal maddelere maruz bırakılması gibi durumlarda cilt lekelerine sebep olabilir. Çoğu kez vücudun görünen bölgelerinde ortaya çıkan cilt lekeleri, özellikle yüz, el, kol ve göğüs bölgesinde daha belirgin bir hal almaktadır.

Cilt Lekeleri Neden Olur?

Doğuştan olarak ortaya çıkabilen cilt lekeleri, çoğu kez çevresel faktörlerden ve kullanıma bağlı ürünlerden kaynaklanmaktadır. Cilt lekelerinin oluşumuna sebebiyet veren faktörler arasında en yaygın güneş lekeleri yer alsa da aynı zamanda hamilelik, akne, sivilce ve cilt enfeksiyonları da leke oluşumlarına neden olabilir. Öte yandan cilt lekelerinin oluşumunu tetikleyen en yaygın durumlar arasında:

  • Bazı ilaçlar,
  • Yaşlılık,
  • Güneşe maruz kalma,
  • Hormonal faktörler,
  • Cilt enfeksiyonları,
  • Yaz aylarında ağda, epilasyon vb. işlemler yaptırma,
  • Sigara ve alkol tüketimi,
  • Aşırı yağlı ve baharatlı beslenme,
  • Yeterli su tüketmeme gibi durumlar yatmaktadır.

Cilt Lekeleri İçin Aydınlatıcı Uraw Krem!

Uzun yıllar yapılan klinik çalışmalar sonucunda Uraw markası bünyesinde üretilen Aydınlatıcı Leke Kremi, içeriğindeki zengin bileşenler sayesinde hem cilt lekelerini gidermede hem de cildin ihtiyacı olan besinleri almasına ve nemini kazanmasına yardımcı olmaktadır. En iyi leke kremi olarak da bilinen Uraw Aydınlatıcı Krem, içeriğindeki Symwhite Plus maddesi sayesinde melanin sentezinde azalma sağlayarak cilt yüzeyinde aydınlatıcı bir etki göstermektedir. Tüm bunların yanında zengin doğal bileşenleri sayesinde alternatif tıbbın yüzyıllardır cilt tedavilerinde, yaraların iyileşmesinde ve lekelerin giderilmesinde kullandığı Baobab Yağı, Çiğdem Çiçeği ve Limon Çekirdeği Yağı gibi bileşenlerde cilt lekelerinin aydınlatılmasına yardımcı olmaktadır.

Bilim insanlarının Baobab Yağı üzerinde yaptığı araştırmalar sonucunda, bu yağın cilt üzerinde saymakla bitmeyen faydaları olduğuna ulaşmıştır. Baobab Yağının en bilinen faydaları arasında güneşin ve çevresel faktörlerin neden olduğu cilt yıpranmalarını onarmasıdır. Öte yandan Çiğdem Çiçeği ise kolajen elastin sentezini uyararak cilt yapısının yenilenmesine destek olmaktadır. Tüm bu faydalı bileşenlerin yanında Limon Çekirdeği Yağı, cilt dokusunun sıkılaşmasına ve cildin dengeli bir renk tonuna sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Uraw Aydınlatıcı Krem Ne İşe Yarar?

Uraw Aydınlatıcı Krem, cilt lekelerinin giderilmesine ve cildin daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasına yardımcı olan özel bileşenler içermektedir. İçeriğindeki bileşenler sayesinde güneş ışınlarının ve çevresel etkenlerin cilt üzerinde meydana getirdiği lekelerin silinmesine yardımcı olan Uraw Aydınlatıcı Leke Kremi, aynı zamanda yaşlanan ve yıpranan cilt hücrelerinin onarılmasına ve sıkı bir yapı almasına yardımcı olur.

Uraw Aydınlatıcı Krem İçeriği

Symwhite Plus, VC-IP, Shea yağı ve Badem Yağı, nar ekstratı, Alfa Bisabolol, Baobab Yağı, Limon Çekirdeği Yağı, Crocus Crysanthus Extract

Symwhite Plus: Çam ağacından elde edilen pinosylvin’den ilham alınan ‘Phenylethyl Resorcinol’ ve ‘Bisabolol’ içerir. Bu iki kombinasyon melanin sentezinden azalma sağlayarak, cilt üzerinden aydınlatıcı etki gösterilmesine olanak sağlar.

VC-IP: Tirozinaz enzimini inhibe ederek, melanin sentezinin düzenli olmasına yardımcıdır. Bu şekilde beyazlatıcı ve aydınlatıcı etki gösterir.

Baobab Yağı: E vitamininden ve antioksidanlardan zengin içeriğe sahip buğday, güneşin ve çevresel etmenlerin etkisi ile yıpranmış cilt dokusunun yenilenmesine ve nemlendirilmesine yardımcı olur.

Limon Çekirdeği Yağı: Cilt dokusunu sıkılaştıran ve cildin dengeli bir renk tonuna sahip olmasını sağlayan limon çekirdeği yağı, diğer aktiflerin etkilerini arttırarak, portakal kabuğu görünümünün giderilmesinin ardından daha sıkı bir cilt dokusunun elde edilmesine yardımcı olur.

Crocus Crysanthus Extract: Gençliğin ve güzelliğin sembolü olan Çiğdem çiçeğinden elde edilen etken madde, kolajen elastin sentezini uyararak cilt yapısının yenileyerek düzenlenmesine yardımcı olur. Hücreler arası iletişimi kolaylaştırarak cildin yenilenme sürecinin hızlanmasını destekler.

Related posts

Uraw Phantel Krem Nedir?

[email protected]

Cilt Kuruluğu Neden Olur? Nasıl Önlenir?

[email protected]

En İyi Leke Giderici Krem: URAW AYDINLATICI LEKE KREMİ

[email protected]

Leave a Comment