Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kıvırcık saçlarınızı korumak bazen çok zor olabilir. Çoğumuz deneme yanılma yoluyla, genellikle saçınız için en iyi olanı bulmaya çalışırız. Kötü görünen bir saç stilini önlemek veya onarılamaz bir hasara neden olmamak için kıvırcık saçlara nasıl bakmanız gerektiğini araştırdık. Bu yazımızda kıvırcık saçlarınızı nasıl daha canlı, parlak ve sağlıklı gösterebileceğinizi anlattık. İşte kıvırcık saç bakımı hakkında püf noktalar…

Doğru şampuan türü:

Köpürmeyen veya köpük yapmayan bir şampuan kullanın. Köpük saçlarınızda kabarmalara neden olabileceği gibi aynı zamanda saç kuruluğuna da yol açabilir. Köpüksüz şampuanlar ise kıvırcık saçları canlı ve güzel tutmanın en iyi yolu olacaktır. Ayrıca saçınızı haftada iki defadan fazla şampuanlamayın, aşırı şampuanlama buklelerinize statik ve kabarma katabilir.

Saçınızı nemli tutun:

Eşsiz görünen parlak ve canlı bukleler sağlamanın en iyi yollarından biri onları nemli tutmaktır. Saçınızı şampuanlayın ve ardından bir saç kremi uygulayın. Saç kremini tamamen durulamadan önce birkaç dakika saçınızda bekletin. Daha kolay yönetilebilir saçlar oluşturmak için ekstra vücut, parlaklık ve elektriklenmeyen dalgalar için durulanmayan bir saç kremi kullanın. Saçınız yeterli miktarda nem aldığında, büyümeye ve daha sağlıklı görünmeye devam edecektir.

Ürünleri ıslakken uygulayın:

Şekillendirme işlemine başladığınızda saçınız mümkün olduğunca ıslak olmalıdır. Şampuanlama ve yumuşatma işleminden sonrada saçlarınızı havluyla kurutmayın. Bunun yerine saçınızdaki fazla suyu sıkın. Ayrıca kıvırcık saçlarınızı yüksek ısı kaynağına maruz bırakmayın.

Saç kurutma makinesi kullanmaktan kaçının:

Fön ile kurutulmuş kıvırcık saçlar, hasarlı saç ve kırılma sorunları anlamına gelmektedir. Kıvırcık saçları havada kurumaya bırakın ve dokunmayın. Saç kurutma makinesi kullanmanız gerekiyorsa, en soğuk ayarda kullanmayı deneyin. Öte yandan saçı tamamen kurutmak yerine biraz ıslak bırakın çünkü saçlarınız kabarma yapacaktır.

Ayrılan uçlarınızı kestirin:

İstenmeyen saç kırıkları sorunlarını önlemek için hasarlı uçları sık sık kesin. Kırık uçlar saç kütikülünde daha yüksek bir seviyeye gitmelerini engelleyebilir. Saç uzunluğunuzun bir uzunlukta takıldığını fark ettiyseniz, bu durum saçınızda meydana gelen kırıklar veya ayrılan uçlardan meydana gelmiş olabilir. Hasarlı uçlara sahip saçlarınız kırılmaya daha yatkındır ve istediğiniz uzunluğa başarılı bir şekilde ulaşması olanaksızdır.

Özellikle kıvırcık saçlar için üretilmiş ürünleri kullanın:

Dalgalı saçlarınızı güçlendirmek için üretilmiş şampuanlar, şekillendirici jeller, saç kremleri ve spreyler gibi birçok ürün bulunmaktadır. Bu ürünler, dalgalarınızın bir araya toplanmasını ve şekillendirirken daha ipeksi bir hal almasını sağlayacaktır. Özellikle kıvırcık saçlar için üretilmiş bu tarz saç bakım ürünleri daha canlı ve daha parlak dalgalara sahip olmanıza yardımcı olacak vitaminler içermektedir.

Related posts

Evde Basitçe Hazırlayabileceğiniz 5 Saç Maskesi ve Saç Kremi Tarifi

[email protected]

Tespih Ağacı (Neem) Yağının Saç Sağlığına Faydaları

[email protected]

Saç Büyümesi İçin Aloe Vera Jeli Nasıl Kullanılır?

[email protected]

Leave a Comment